Czytniki RFID CipherLab.

Długo oczekiwany potencjał spójnej i niezawodnej identyfikacji radiowej jest w zasięgu ręki. Solidne zyski bez zbędnego trudu.

Wykorzystaj kilkadziesiąt lat doświadczenia firmy CipherLab, myślenia projektowego i rozwoju oprogramowania, aby osiągnąć maksymalną wydajność technologii RFID, jednocześnie minimalizując niedogodności związane z wykorzystywaniem rozwiązań od wielu dostawców. W przeciwieństwie do innych graczy Zebra oferuje najszerszą w branży gamę sprawdzonych w praktyce rozwiązań RFID, zapewniających niezrównaną dokładność i interoperacyjność. Połącz to wszystko i stwórz platformę, która usprawni działanie każdego systemu, urządzenia, znacznika i pracownika.

Teraz Ty dowodzisz, ale nie jesteś sam. Dzięki wsparciu i partnerom, którzy będą Cię prowadzić, droga do sukcesu jest prosta.

Zastosowanie technologii RFID (Radio-Frequency Identification) pomaga zoptymalizować i przyspieszyć procesy biznesowe. RFID polega ona na identyfikacji obiektów opartej na falach radiowych. Odczytywane informacje pochodzą ze specjalnych chipów określanych także jako tagi RFID. Tagi w zależności od zastosowań mogą występować w różnych formach od postaci klasycznej etykiety z kodem kreskowym, poprzez opaski na rękę, zawieszki, pastylki, po tagi zabudowane w prostopadłościany o większych wymiarach.

Zamiana z kodu kreskowego na znacznik RFID

Technologia RFID powstała jako uzupełnienie technologii kodów kreskowych w obszarach, gdzie zastosowanie klasycznego kodu kreskowego jest niemożliwe. W części zastosowań produkcyjnych i logistycznych zastąpiła klasyczny kod kreskowy. Prędkość odczytu, automatyzacja oraz dokładność transmisji danych stała się głównym czynnikiem tych zmian.

Technologia RFID – sprawne odczytywanie kodów

Przedmioty lub towary na hali produkcyjnej, magazynie, są rejestrowane i kontrolowane przez czytniki stacjonarne bramek RFID lub mobilne terminale wyposażone w moduły skanujące kody RFID. Porównując kody kreskowe i RFID można stwierdzić:

Podczas odczytywania kodów kreskowych jeden impuls skanera odczytuje jeden kod, który musi znaleźć się w „optycznym polu widzenia” modułu skanującego. Doświadczony operator przy sprzyjających warunkach jest w stanie odczytywać do 3 – 4 kodów w czasie 1 s.

W technologii RFID skaner lub inne urządzenie może w tym samym czasie odczytać do kilkuset kodów. Ich elementy skanujące nie są oparte na optyce, są to bowiem nadajniki i odbiorniki fal radiowych rejestrujące odbicie wyemitowanego impulsu radiowego.

Zasięg odczytu może wynosić nawet kilkaset metrów przy zastosowaniu aktywnych tagów RFID, wyposażonych we własne zasilanie.

Istnieje również inny sposób rejestracji – bramki RFID. Wyposażone są one w stacjonarne czytniki, obok których przemieszczają się skanowane przedmioty.

Lokalizacja przedmiotów

Technologia RFID umożliwia także lokalizację przedmiotów/towarów znajdujących się w dużych halach czy na placach z dokładnością 0,01 – 1 m również, gdy są w ruchu wraz z możliwością włączenia alarmu informującego o przekroczeniu granicy kontrolowanej strefy.

 

Czytniki przenośne:

Typ czytnika

Cena jednostkowa netto

Czytnik RFID CipherLab 1861 GUN telefon
Czytnik RFID CipherLab 1862 GUN telefon

 

Nie wiesz jaki model czytnika RFID byłby optymalny dla Twojej placówki? Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z naszym konsultantem:

Napisz: biuro@hant.pl

Zadzwoń: +48 61 8118058, +48 61 8118059

 

Interesującą grupą produktową dla aplikacji wykorzystujących techniki automatycznej identyfikacji są czytniki danych OCR. Najważniejsze informacje na ich temat są dostępne pod adresem:  « Czytniki OCR w ofercie Hant

 


P.U.H. HANT
ul. Brzoskwiniowa 30
62-095 Murowana Goślina

tel. 61/811 80 58
61/811 80 59
61/812 29 54
fax. 61/811 80 55
mail:biuro@hant.pl